Laen kinnisvara tagatisel

Mis on laen kinnisvara tagatisel?

Laen kinnisvara tagatisel on laen, mille puhul laenuandja kasutab tagatiseks laenuvõtja kinnisvara, näiteks maja, korter, suvilat jne. Laenu saamine kinnisvara tagatisel võib olla kasulik, kui laenuvõtjal on vaja suuremat summat laenata ning tal on piisavalt tagatist, et katta laenuvõlgnevused.

LaenupakkujaLaenusummaIntressLaenuperiood
5000 — 250 000 €al. 3,75%1 – 20 aastatLähemalt..
1000 € – 100 000 €al. 10%1 kuu – 10 aastatLähemalt..

Kinnisvara tagatisel laenu saamine võib olla ka madalama intressimääraga võrreldes teiste laenutüüpidega, kuna kinnisvara tagatis võimaldab laenuandjal vähendada riske. Laenu suurus ja intressimäär sõltuvad tagatise väärtusest, laenuvõtja krediidivõimekusest ja laenu perioodist.

Laenu saamine kinnisvara tagatisel võib olla aeganõudev protsess, mis hõlmab kinnisvara hindamist, laenuandja krediidikontrolli ja muude dokumentide esitamist. Kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja müüa tagatise, et katta võlgnevused.

Enne kinnisvara tagatisel laenu võtmist on oluline hoolikalt kaaluda laenu tagasimaksmise võimekust ning uurida erinevaid laenuandjaid ja nende pakutavaid tingimusi, et leida endale sobivaim laenupakkuja. Laenuandjad võivad seada erinevaid nõudeid ja tingimusi laenuvõtjatele, seega on oluline uurida kõiki tingimusi enne laenulepingu allkirjastamist.

Laen kinnisvara tagatisel ilma palgatõendita

Enamikul juhtudel ei ole kinnisvara tagatisel laenu võimalik saada ilma pangakonto väljavõtteta. Pangakonto väljavõte on peamine tõend selle kohta, et olete maksevõimeline isik.

Laen kinnisvara tagatisel maksehäirega

Kui teil on maksehäireid, siis võib kinnisvara tagatisel laenu saamine olla keeruline. Sel juhul peaksite otsima usaldusväärset laenuandjat, kes võib olla valmis teiega koostööd tegema, kuid märkimisväärsete riskide tõttu võib see tähendada kõrgemat intressimäära.

Oluline on meeles pidada, et kinnisvara tagatisel laenu saamine ei garanteeri automaatselt laenu andmist. Laenuandja võib tagatise väärtust hindamisel arvestada maksehäiretega ja nende mõjuga teie krediidivõimekusele. Seega on oluline olla aus oma finantsolukorra suhtes ja kaaluda alternatiivseid laenamisvõimalusi.

Seotud laenud

Laen maa tagatisel
Laen auto / sõiduki tagatisel

    Esitage laenu taotlus


    *Teie privaatsus on meile oluline. Sellel vormil täidetud väljad on mõeldud ainult teie laenutaotluse töötlemiseks. Me ei salvesta, kasuta ega edasta teie andmeid mingitele teistele eesmärkidele, sealhulgas turunduslikule või reklaamlikule otstarbeks. Palun tutvuge meie privaatsuspoliitikaga , et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas me teie andmeid töötleme ja kaitseme.