KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Abiks laenajale

Inimesed teevad iga päev otsuseid. Vähem, rohkem, tähtsam ja vähem tähtis. Laenu saamine on olulisem otsus ja sellistes olukordades peaksid kõik krediiditingimused olema sulle selged. Enne laenamist vaadake meie võrdlustabelis erinevaid laenutingimuste pakkumisi ja summasid, kus saate kergesti leida odavaima laenu, näiteks kõige laenatud laenuvõtja. Ärge unustage kasutada võimalust, et hinnata ja jagada oma kogemusi laenuteenindajatega. Allpool on esitatud peamised laenu võtmisega seotud küsimused ja vastused, Eesti Posti identifitseerimispunktid, kus saate uute laenuvõtjate isikliku identifitseerimise ja laenuvõtja jaoks olulised lingid enne laenamist.

Millele mõelda enne laenamist?

Enne laenu saamist on väga oluline olla kindel, et saate laenu tagasi maksta (näiteks teate kindlasti, et palgapäev on sellel kuupäeval tulnud). Sellega on võimalik planeerida laenuperioodi. Lisaks tuleks iga laenu puhul arvestada iga laenu eraldi ning teenuste hindasid hinnati tulevikus ootamatuteks. Ärge võtke laenu esimesest kohast, vaadake natuke ringi, võrrelge erinevaid pakkumisi ja tehke seejärel mõistlik laenuotsus.

Kas ma sain kiire laenu pangalaenu saamiseks?

Reeglina ei näe pangad seda väga hästi, kuid enamik kiirlaenu andvaid pakkujaid väljastab vajadusel sertifikaadi, mis kinnitab, et makse puuduvad. Eeldatakse, et makseid ei tehta.

Miks kirjutada kommentaare oma saidil laenamise kohta?

Teie kogemuste jagamine on oluline, sest siis saate parandada laenuteenuste pakkujate pakutavate teenuste ja teenuste taset ning aidata inimestel laenu otsustada.

Mille järgi kiirlaenu valida?

Oleme teie saidil lihtsustanud sobiva laenu otsimist. Pärast laenusumma ja tähtaja lõppu saab tulemusi segmenteerida kõige odavama laenu (madalaima tagasimaksega), populaarsuse (laenuvõtjate kõrgeima reitinguga) või arvustuste (kõige rohkem kommentaare saanud) arvuga. Reeglina on alati hea vaadata iga-aastase protsendi asemel iga-aastast protsenti, sest tegemist on lühiajalise laenuga. Samuti tasub kaaluda pikaajalise laenu sissemakse suurust ja muidugi tagasimakstavat summat.

Mida teha kui olen võlgadesse sattunud?

Ärge olge üksi oma hoolega ja võtke kindlasti ühendust võlgnike nõustajatega, et aidata teil suhelda laenuteenuse pakkujatega ja anda põhjalikke nõuandeid maksegraafikute ja muude küsimuste kohta.

Kasulikud lingid

Nagu eespool mainitud, ei tohiks laenamine olla pehme otsus ja te peaksite selgitama tingimused enne laenamist. Siit leiate olulisi lugemismaterjale, mis hõlbustavad otsuste tegemist.

www.minuraha.ee – Finantsinspektsiooni sõltumatu abimees rahaasjade korraldamisel.
www.volanoustaja.ee – Ennetav informatsioon võlgadesse mitte sattumiseks.
www.evnl.ee – Eesti Võlanõustajate Liidu koduleht.
www.tarbijakaitseamet.ee – Tarbijakaitse koduleht.