KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Abiks laenajale

Millele mõelda enne laenamist?

Enne laenamist on oluline hinnata oma finantsolukorda ning kaaluda mitmeid tegureid, et leida endale sobivaim laen. Mõned asjad, millele enne laenamist mõelda, on järgmised:

Laenu summa – milline on laenusumma, mida on vaja ja kas see on jõukohane tagasi maksta.

Intressimäär – milline on laenu intressimäär ja kuidas see mõjutab laenu kogukulu.

Tagasimakseperiood – milline on laenu tagasimakseperiood ja kas see on jõukohane.

Tasud – millised on laenu tasud, sealhulgas viivis- ja leppetrahvid.

Tagatise olemasolu – kas laenu tagatiseks on midagi võimalik kasutada ja millised on tagatise nõuded.

Laenuandja maine – milline on laenuandja maine ja kuidas on nende teenuseid hinnatud.

Muud võimalused – kas on olemas muid võimalusi raha saamiseks, nagu näiteks säästud või laenu saamine pere ja sõprade käest.

Kas ma sain kiire laenu pangalaenu saamiseks?

Kiire laenu võtmine pangalaenu saamiseks ei pruugi olla alati parim valik. Pangad pakuvad tavaliselt madalamaid intressimäärasid ja paremaid tingimusi kui kiirlaenuandjad. Kui aga laenu saamiseks on kiiresti raha vaja, võib kiirlaen olla ainus võimalus.

Miks kirjutada kommentaare oma saidil laenamise kohta?

Kommentaaride kirjutamine oma saidil laenamise kohta võib olla kasulik teistele, kes kaaluvad laenu võtmist. Positiivsed kommentaarid võivad aidata teistel valida sobivaima laenuandja ning negatiivsed kommentaarid hoiatavad teisi potentsiaalsete probleemide eest.

Mille järgi kiirlaenu valida?

Kiirlaenu valides tuleks hinnata erinevaid tegureid, nagu intressimäär, tagasimakseperiood, tasud ja laenuandja maine. On oluline teha oma uuringuid ja võrrelda erinevaid laenuandjaid, et leida endale sobivaim valik.

Mida teha kui olen võlgadesse sattunud?

Kui olete võlgadesse sattunud, on oluline võtta kiiresti meetmeid ja püüda oma võlgnevusi võimalikult kiiresti tasuda. Oluline on vältida uute võlgade tekkimist ning võimaluse korral pöörduda võlgade lahendamiseks spetsialistide poole, nagu võlgade nõustajad või pankroti advokaadid.

Kasulikud lingid

Nagu eespool mainitud, ei tohiks laenamine olla pehme otsus ja te peaksite selgitama tingimused enne laenamist. Siit leiate olulisi lugemismaterjale, mis hõlbustavad otsuste tegemist.

www.minuraha.ee – Finantsinspektsiooni sõltumatu abimees rahaasjade korraldamisel.
www.evnl.ee – Eesti Võlanõustajate Liidu koduleht.
www.tarbijakaitseamet.ee – Tarbijakaitse koduleht.

    Esitage laenu taotlus


    *Teie privaatsus on meile oluline. Sellel vormil täidetud väljad on mõeldud ainult teie laenutaotluse töötlemiseks. Me ei salvesta, kasuta ega edasta teie andmeid mingitele teistele eesmärkidele, sealhulgas turunduslikule või reklaamlikule otstarbeks. Palun tutvuge meie privaatsuspoliitikaga , et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas me teie andmeid töötleme ja kaitseme.