Kodulaen

Mis on kodulaen?

Kodulaen on laen, mille eesmärk on aidata kodu osta või kodu renoveerida. Kodulaenu võib kasutada uue eluaseme ostmiseks, olemasoleva eluaseme renoveerimiseks või laiendamiseks. Kodulaen võib olla tagatud või tagatiseta laen.

Tagatud kodulaen on laen, kus kinnisvara toimib tagatisena. Laenu tagatisena kasutatakse tavaliselt laenu ostetud kinnisvara, mis võib võimaldada laenu saada suuremas summas ja madalama intressimääraga. Tagatiseta kodulaen on laen, mille puhul laenuandja ei nõua kinnisvara tagatist, kuid see võib olla seotud kõrgema intressimäära ja/või muude tingimustega.

Kodulaenud võivad olla lühiajalised või pikaajalised, sõltuvalt laenu suurusest ja tagasimakse perioodist. Kodulaenu intressimäär ja laenu suurus sõltuvad laenuvõtja krediidivõimekusest, sissetulekust ja krediidiajaloost, samuti laenu tagatise väärtusest.

Kodulaenu võtmine võib olla suur finantsotsus ja enne kodulaenu võtmist tuleks hoolikalt kaaluda oma võimekust laenu tagasi maksta vastavalt kokkulepitud tingimustele. Lisaks tuleks enne kodulaenu võtmist uurida erinevaid laenuandjaid ja nende pakutavaid tingimusi, et leida endale sobivaim laenupakkuja.

    Esitage laenu taotlus


    *Teie privaatsus on meile oluline. Sellel vormil täidetud väljad on mõeldud ainult teie laenutaotluse töötlemiseks. Me ei salvesta, kasuta ega edasta teie andmeid mingitele teistele eesmärkidele, sealhulgas turunduslikule või reklaamlikule otstarbeks. Palun tutvuge meie privaatsuspoliitikaga , et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas me teie andmeid töötleme ja kaitseme.