Laen tagatisega

Mis on laen tagatisega?

Laen tagatisega on laen, mis nõuab tagatist, st vara või vara, mida laenuandja saab kasutada tagatiseks laenu tagasimaksmisel. Tagatisena võib kasutada näiteks kinnisvara, sõidukit, väärtpabereid, hoiuseid jne.

Tagatud laenud on tavaliselt saadaval suuremate laenusummade ja pikema tagasimakseperioodi jaoks. Laenu suurus ja intressimäär sõltuvad tagatise väärtusest ja laenuvõtja krediidivõimekusest.
Laen kinnsivara tagatisel
Laen auto tagatisel
Laen maa tagatisel
Tagatud laenud on laenuandjatele vähem riskantsed, kuna tagatise olemasolu võimaldab laenuandjal laenata suuremaid summasid ja pikemate tagasimakseperioodidega. Seetõttu võivad tagatud laenud olla odavamad kui tagatiseta laenud.

Kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja müüa tagatise, et katta laenuvõtja võlgnevused. Seetõttu on oluline tagada, et tagatise väärtus oleks piisav, et katta võimalikud võlgujäägid.

Enne tagatud laenu võtmist tuleb hoolikalt kaaluda laenu tagasimaksmise võimekust ning uurida erinevaid laenuandjaid ja nende pakutavaid tingimusi, et leida endale sobivaim laenupakkuja.

Seotud laenud

Laen ilma tagatiseta

    Esitage laenu taotlus


    *Teie privaatsus on meile oluline. Sellel vormil täidetud väljad on mõeldud ainult teie laenutaotluse töötlemiseks. Me ei salvesta, kasuta ega edasta teie andmeid mingitele teistele eesmärkidele, sealhulgas turunduslikule või reklaamlikule otstarbeks. Palun tutvuge meie privaatsuspoliitikaga , et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas me teie andmeid töötleme ja kaitseme.