Krediitkaart

Mis on krediitkaart?

Krediitkaart on finantstootena välja antud kaart, mis võimaldab selle omanikul teha ostusid või võtta raha välja laenatud summa ulatuses. Krediitkaardi kasutamine toimub tavaliselt kaupmeheteenuseid pakkuvates kohtades, nagu poed, restoranid ja online-poed. Krediitkaart on üks levinumaid tarbimislaenu vorme.

Krediitkaardiga tehingute tegemiseks peab kaardi omanik sõlmima krediitkaardi väljastajaga lepingu, milles määratakse kindlaks laenusumma, intressimäär ja muud krediitkaardi tingimused. Krediitkaardi kasutamine on tavaliselt seotud lisatasude ja intressimaksetega ning võib krediidi võõrandamisel kaasa tuua kõrgeid intressimäärasid.

Krediitkaart on tavaliselt kasutusel kuni kindlaksmääratud limiidini, mille suuruse määrab kaardi väljastaja. Krediitkaardilimiit võib olla fikseeritud summa või muutuda vastavalt kliendi finantsolukorrale. Krediitkaardiga tehingute tegemine võib olla väga mugav ja paindlik, kuid krediitkaardi omanik peab tagama oma võlgnevuste õigeaegse tasumise, et vältida kõrgeid intressimäärasid ja võlgnevuste tekkimist.