Eluasemelaen

Mis on Eluasemelaen?

Eluasemelaen on laen, mis on mõeldud eluaseme ostmiseks või ehitamiseks. See on suurim laenu liik, mida enamik inimesi kunagi võtab, kuna eluaseme ostmine võib olla suurim finantsotsus, mida enamik inimesi teeb.

Eluasemelaenud on tavaliselt pikemaajalised laenud, mille tagasimakseperiood võib ulatuda 20-30 aastani. Laenu suurus ja intressimäär sõltuvad laenuvõtja krediidivõimekusest, sissetulekust ja krediidiajaloost, samuti laenu tagatise väärtusest.

Eluasemelaenud võivad olla tagatud laenud, kus eluase toimib tagatisena, või tagatiseta laenud, kus laenuandja võtab suurema riski, kuid nõuab tavaliselt kõrgemat intressimäära ja/või muid tagatisi.

Eluasemelaenu võtmisel on oluline tagada, et laenu tagasimaksmise kohustus oleks jõukohane ning et laenu võtmine sobib kokku teie finantsolukorraga. Lisaks tuleks enne eluasemelaenu võtmist uurida erinevaid laenuandjaid ja nende pakutavaid tingimusi, et leida endale sobivaim laenupakkuja.

    Esitage laenu taotlus


    *Teie privaatsus on meile oluline. Sellel vormil täidetud väljad on mõeldud ainult teie laenutaotluse töötlemiseks. Me ei salvesta, kasuta ega edasta teie andmeid mingitele teistele eesmärkidele, sealhulgas turunduslikule või reklaamlikule otstarbeks. Palun tutvuge meie privaatsuspoliitikaga , et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas me teie andmeid töötleme ja kaitseme.