Väikelaenud

Väikelaen on eraisikutele väljastatud laen, mis on mõeldud tarbimiseks. Seda ei tohiks aga segi ajada tarbijakrediidiga, kuigi see on väga sarnane toode. Väikesed laenud on sageli tasutud igapäevaste kulutuste eest, olgu see siis kodu parandamine, soov minna puhkusele, hoolitseda oma tervise eest, osta uusi riideid ja kingi või maksta hammaste rentimise kulud. Samal ajal ei välistata uute objektide, näiteks telefonide, arvutite, mööbli ja muude sisustuskaupade ostmist. Mõnede jaoks võivad sellised kulud tunduda mõttetuna, kuid niipea, kui ostate uue telefoni ja arvuti, saate oma äri uuesti alustada ja seda laenu tasuda.
Väikelaene väljastatakse tagatisega, kui laenusumma on suurem, kuid igapäevane tava on see, et tagatisraha ei ole oluline. Laenudega on kaasas tagatised, kui laenusaaja soovib anda pant või käendaja. Tagatise olemasolu on aga tagatis, mitte tavaline väike laen. Väikelaenude puhul on see mugav viis igapäevase tarbimise rahastamiseks, kuid tuleb meeles pidada, et teie kohustused ei ole teie peast kõrgemad.

Eelnimetatud laenu või väikelaenu ei saa võrdsustada kiire laenuga. Miks Kuna kiire laenu taotlemise protsess on lihtsam kui väike laen. Näiteks võite taotleda kiirlaenu, saates ainult ühe sõnumi. Väikelaenude puhul peaksite võtma ühendust finantsasutusega, teisisõnu ka pangaga, ja leidma teile kättesaadavaid võimalusi. Lisaks eeltoodule tuleb meeles pidada, et väikese laenu saamine ja selle suurus sõltub laenuvõtja sissetulekute ja kulude suurusest, samuti üldisest majanduslikust turvalisusest ja riigi seisundist.

Kuna laen on pikem protsess ja laenuandja suudab laenuvõtja krediidiriske paremini hinnata ja maksevõime on ka väikese laenu madalam intressimäär. Krediidirisk tähendab laenuvõtja võimet maksta igakuiselt laenu makseid intressiga. Lisaks uuritakse laenuvõtja varasemat maksekäitumist.

Kuidas aga erineb väike laen kiirest laenust? Me kõik teame, et kiiret laenu saab vaid mõne minuti pärast lihtsalt sõnumi saatmisega. Sellegipoolest peate te maksma oma hinna. Kiirlaenude intressimäärad on mitu korda kõrgemad kui väikelaenude intressimäärad. Kahjuks erineb väikelaenu intressimäär tagatud laenude intressimäärast. See on arusaadav, sest väikese laenu puhul on ainus tagatis, et laenuandja ei saa pükse, et isik saab palka või tal on mingi sissetulek, mille eest ta saab laenu tagasi maksta. Tagatud laenu puhul on garantii laenuvõtja auto, kinnisvara või muu vara, mille väärtus ei tohiks lähiajal langeda.

Kui hakkate võrdlema väikest laenu kiirlaenuga, vaid poole laenuperioodist, siis on väike laen mitu korda kauem kui viimane laen. Võrreldes tagatud laenudega, nagu näiteks kinnisvaralaenud, hüpoteeklaenud või autolaenud, on laenuperiood palju lühem. Sellepärast on raske öelda, milline laen on parem ja mida vajate, kui abi vajate. Kõik sõltub sellest, mida sa tahad teenida raha, mida te teenite, kui kaua te seda vajate ja kas saate oma laenu muuta turvalisemaks või vähemalt muuta pank või muu laenuandja turvalisemaks.

Kuna on palju inimesi keerulisemas ja ebakindlamal viisil, saate ka laenu kindlustuse. Seda teenust ei paku kõik laenuandjad, kuid mõned, kellel on rohkem vahendeid, on sellise uue süsteemi rakendanud. Nagu toote nimetuses mainitud, annab see laenu. Loomulikult tekib ka teenuse ostmisel lisakulusid ja juba kõrgemad intressimäärad. Samal ajal peatatakse teie huvi ja hüvitis, kui kaotate oma töö või sissetuleku. Laenukindlustus aitab isegi tervisekahjustuse või muude ootamatute olukordade korral, kui teie maksed on rasked või võimatud.

Enne krediidikindlustuse võtmist peate hindama oma riske. Kui olete rohkem kui veendunud, et teie töö on püsiv ja kui teie elu jooksul ei ole maksetega probleeme, siis pole teil tõenäoliselt otsest vajadust krediidikindlustuse järele. Kui aga kardate, et teie majanduslik olukord võib üleöö muutuda, oleks kasulik kaaluda laenukindlustust situatsiooniplaanina. Te peaksite alati hindama, kas lisakasu kaalub üles lisakulud.

Miks võtta väike laen, kui saad ka kiire laenu? Väikelaenude saamise peamine põhjus on see, et kiirlaenude kõrged intressimäärad põhjustavad sageli pankrotti. Kiirlaenude intressimäärad on äärmiselt kõrged ja isegi juhul, kui keskmist palka saanud isikul on probleeme nende maksmisega, on neil probleeme. Seetõttu aktsepteeritakse väikesi laene. Väikelaene kasutatakse isegi kiirlaenude maksmiseks ja saada tavapärasest igakuist laenu tagasimakse määra veidi suuremal määral ja oma maksevõime piires.

Väikelaenude taotlemine on teenus, mis muutub iga päev üha populaarsemaks, mistõttu turule tulevad uued ettevõtted, pakkudes väikesi laene. Kõige populaarsem on aga ühiste rahastamisplatvormide koondamine. Kui mainite ainult kõige populaarsemaid kaasrahastamismeediaid, siis on see Bondor, Omaraha ja Manizen. Kuid erinevus nende ettevõtete ja tavapankade vahel on see, et nad laenavad raha oma kasutajatelt. Kuid inimesed, kes raha laenavad, teenivad kümme korda rohkem intressi kui hoiused tavapärases pangas. See on kasulik kõigile – nii laenuvõtjatele kui ka laenuandjatele.

Enne väikese laenu võtmist on väga oluline võrrelda kõiki pakkumisi üksteisega ja mitte otsustada kohe. Oleks mõistlik ära kasutada praegust turuolukorda. See tähendab, et kuna turul on palju erinevaid pakkujaid, oleks mõistlik võrrelda erinevaid võimalusi ja valida teile parim. Kõige tähtsam on mitte ainult igakuiste maksete summa, vaid ka laenu intressimäär. Esimest laenuandjat ei ole vaja valida ja selle eest tasuda. Peaksite pöörama tähelepanu maksete kogusummale ja laenu maksumusele.
Ülaltoodud punkt on oluline ainult selleks, et saada paremat ettekujutust sellest, mida pakute, ja teil on võimalus hinnata oma laenude erinevaid tingimusi vastavalt teie vajadustele ja valida teile kõige sobivam. Väikelaenude saamise reegel on aga see, et laenu tagasimaksmise protsent võib ulatuda kolmandiku oma igakuisest sissetulekust. Kui aga otsustate võtta endale raskema laenukoormuse, võib teie koormus muutuda ebastabiilses majandusolukorras liiga keeruliseks ja väga halbade tagajärgedega. Lisaks võite leida end raskes olukorras, kui te kaotasite oma töö, haigestusite või saite õnnetuse. Eespool öeldu paremaks mõistmiseks anname ühe lihtsa näite. Kui teie igakuine netotulu on 1200 eurot, ei tohiks te võtta rohkem kui 400 eurot kuus.

Et kõik oleks üheselt mõistetav, selgitame ka seda, mida laenu tagasimakse summa on. See on raha, mida laenuvõtja peab maksma oma laenuandjale igakuiselt. Tasub meeles pidada, et kui saate maksta 400 eurot kuus, saate selle summa iga kuu salvestada. Sellepärast ei pruugi teil vaja laenu võtta, eriti kui te ei vaja raha kiiresti ja teil on vaja seda pikas perspektiivis. Säästud on tihti targem lahendus kui laenamine, sest säästud on võimalik reinvesteerida ja nende eest huvi teenida. Te peate laenu võtma ainult siis, kui teil pole muud lahendust ja teil on vaja raha kiiresti. Vastasel juhul kannate te tarbetu koormuse. Lisaks, kui teil on kokkuhoidu, on teil sageli parem sissetulekute kadumise eest.

Järgmise sammuna soovitame teil mõelda laenu kasutamisele ja mitte võtta enneaegseid otsuseid. Arvesse tuleb võtta pikemaajalist perspektiivi ning laenamise otsus ei põhine praegustel tundmistel. Otsus võtta liiga kiiresti tihti lõppes kurbuses ja hirmutavad tagajärjed võivad teid aastakümneid pinnal hoida.

Kui kõik mõtlesid ennast rahulikult ja avastasid, kas peate veel väikest laenu võtma, peate uurima laenuandja esitatud lepingut. Esiteks tuleb kindlaks määrata kõik tingimused väikese laenu saamiseks. Samuti peaksite lugema kõike, mis on kirjutatud väikeses kirjas, ja vajadusel küsige selgitusi panga töötaja või spetsialisti poolt, kes teab, kuidas teenust ja krediiti toodetena pakkuda. Hoolimata asjaolust, et kõik laenuandjad ja konsultandid on kohustatud laenusaajale tingimusi selgitama, ei anna keegi, kaasa arvatud pangad, üldisi tingimusi kümneid lehekülgi. See on väga kummaline, sest nad võivad tuua teile ebatavalisi kohustusi laenuvõtjana, mille täitmine võib olla sulle raske, kui mitte võimatu.

Aga miks mitte seletada laenude tingimusi pankadele ja nende konsultantidele? Loomulikult, kuna iga laenuandja peamine eesmärk on käive ja eelkõige kasum. On teada, et pank teenib raha laenates raha ja seda tuleb meeles pidada. Tavaliselt on ka hea otsus arutada laenuotsust pereliikmega, kui teie arvamus enam ei jaga.

Sellepärast kutsuvad mõned pangad väikeseid laene isegi hambaraha jaoks. Samal ajal tundub kummaline reklaamida rahalisi kohustusi naljakas sõnumiga, kuid laenusummad ei ole siiski väikesed. Eestis tegutsevas Rootsi pangas saate väikeseid laene võtta 500 eurolt 20 000 euroni. Pärast laenulepingu allkirjastamist kantakse raha kohe teie kontole ja laenu jaoks ei nõuta tagatisi. Ainsaks kriteeriumiks on, et olete täiskasvanu ja teie igakuine sissetulek on vähemalt 300 eurot ja kui soovite võtta kaks, siis mitte vähem kui 700 eurot iga kalendrikuu kohta. Väikelaenude puhul peab loomulikult olema viimase kuue kuu jooksul tulu vähemalt 300 eurot.

Ülaltoodud kriteeriumide täitmisega saate valida finantseerimisasutuse, mille soovite hiljem heaks kiita, ja sõlmida leping hiljem. Kõige huvitavam punkt väikeste laenude puhul on see, et erinevalt teistest võlgnevustest võib seda tüüpi laenu võtta ka siis, kui te ei ole eelmisi laene tagasi maksnud. Ainus kriteerium on siiski see, et lunastatav summa ei ületa 20 000 eurot.
Kuna kõik pangad ja finantseerimisasutused erinevad nii lepingute kui ka tingimuste poolest üksteisest, peate alati kõike ise kontrollima ja kõikide organisatsioonide pakkumisi vastu võtma. Seda tehes teete kõik endast oleneva, et leida parim lahendus, sest ausalt öeldes pakuvad kõik pangad sama toodet – raha.