SMS Laen

Kes meie seas eestlased SMS-laenu kohta ei kuulnud? Kord, kui laenu tuli Eestile, lõi ta palju laineid ja rüüstas paljudes kohtades paksud kohad. Probleemid tekkisid mitte raha laenamise tõttu, vaid sellepärast, et inimesed ei lugenud lepinguid nõuetekohaselt või kui nad lugesid, ei saanud nad aru nende taga olevast reaalsusest. Tol ajal oli seda tüüpi kiirlaene tuntud kui inimeste pankrot. Intressimäärad olid sageli peaaegu neli korda kõrgemad ja peaaegu keegi ei saanud sellisest võlast vabaneda. Ainus võimalus pääseda on uue laenu võtmine sõprade, sugulaste või teiste pankade poolt. Tänu uutele laenudele olid laenude intressimäärad madalamad ja inimestel oli võimalus ja võimalus laenu tagasi maksta reaalselt.
Terminit “SMS-laen” võib määratleda lühiajalise ja tagatiseta laenuna. Rakendus on lihtne ja kiire ning laenutaotlust peetakse ainult sõnumi saatmisega. Seepärast on paljudes inglise keelt kõnelevates riikides tuntud ka palgapäevalaen. Laenu nimi tuleneb asjaolust, et enne palgapäeva seisavad inimesed silmitsi raskete olukordadega või peavad tekkima ettenägematud kulud. Rahaliste vahendite puudumise tõttu on finantsasutused siiski valmis lahkesti tulema ja pöörduma nende poole. Esialgu kavatseti laenu tagasi maksta palgapäevale. Aga miks ainult alguses ja mitte pidevalt?

Laenu tagasimaksmise hilinemine oli peaaegu alati tingitud kahest tegurist.

Esimene on kõrge intressimäär, mis on tõesti kõrge. Teine oluline tegur on inimeste võimetus laenu üldiselt teenindada. Kuna laenu antakse ilma tagatiseta ja tihti ilma suurema kontrollita, võite küsida lisaraha ka neile, kes ei saa kallis laenu tagasi maksta. Sellepärast on sõnumis taotletud laen ohtlik, kuna laen ja taotletav summa jõuavad laenu taotlejale kiiresti, lihtsalt ja maksevõimet hoolikalt kontrollimata. Laenuandja jaoks on see väga riskantne laen, mistõttu laenamine on madal ja nende kõrged intressimäärad on täielikult põhjendatud.

Kuna üha enam inimesi lahkus, otsustas Eesti riik maju tabada ja määrata maksimaalsed intressimäärad, mida võiks küsida. Vanadel aegadel on juhtumeid, kus 3000 euro suurune laen ühe kalendrikuu või 30 päeva jooksul maksis intressi ligi 700 eurot. See summa näib isegi üllatavam kui aastaste intresside intresside ümberarvutamine. Aastane intress on vahemikus 400 kuni 500 protsenti.

Enne seaduse muutmist oli võimalik SMS-laenu taotleda ilma isiku tuvastamata. Rahasumma saamiseks tuli laenuandja koha täita vajalik vorm ja oodata. Mõni minut hiljem saite soovitud summa oma pangakontole ja teil oli võimalus seda kulutada. Samas, kui inimesed hakkasid süsteemi lihtsust kasutama, oli vaja midagi teha. Eeldati, et SMS-krediidi taotlemisel on nüüd vaja tuvastada teie identiteet. Või vähemalt tuleks seda teha esimese laenu puhul. Pärast seda saate ikka veel vana rööbast mööda minna ja küsida lihtsat sõnumit, mis on üllatav. Tundub, et laen võetakse nii, nagu oleks see meie elu igapäevane ja lahutamatu osa. Näiteks, kui viibite toidupoes ja leiate, et sa ei saa endale lubada kõike, mis on teie toidupoes ostetud, saadate sõnumi ja sularaha on juba teie kontol, kui jõuate kassasse. Loomulikult kehtib ainult sõnumiga seotud laenutaotlus, kui olete registreerunud teenuseosutajaga ja sõlminud lepingu, mis seda lubab.

SMS-laenu eelis teiste pakutavate laenudega on selle kiirus. Pärast positiivset laenutaotlust loetakse teie kontol olev raha vaid minutites. Teine suur eelis ei ole teie maksevõime kontrollimine. See ei tähenda, kui palju sissetulekut teil on või kas teil on juhuslikke rahalisi kohustusi, mistõttu võib olla raskem laenu tagasi maksta. Teises lõigus kirjeldatud eelis võib olla ka negatiivne külg. Näiteks kui teil ei ole püsitööd, kus saate igakuist rahasummat, ei saa te laenu tagasi maksta. See külg on hea ainult siis, kui te töötate mustana ja teie kogu palk on ümbrikus ja selle eest ei ole maksud. Lisaks sellele võivad varasemad rahalised kohustused kanda suurema osa teie sissetulekutest ning teile on piisav uskumatult kõrge intressimääraga uue laenu teenindamine. Ainsad faktorid, mida enne laenu väljastamist kontrollitakse, on isikliku pangakonto olemasolu, vahet tegemata selle panga kliendi vahel, kus te asute, ja Krediidiinfis maksete võlgnevuste puudumisest. Kõik kõlab uskumatult, kuid need on kehtivad reeglid ja inimesed on öelnud, et nad on targemad ja ei võta selliseid lihtsaid laene, nagu nad mõnda aega tagasi tegid.

Kõigi kiirlaenude, sh SMS-krediitide puhul tuleb vältida emotsionaalsete otsuste tegemist. Laenu otsuseid ei tohiks teha kiire või kuuma emotsionaalse aja jooksul. Tegemist on pikaajalise kohustusega, mis tuleb tagastada, ja tasub meeles pidada, et pühendumust on väga lihtne käsitsi ületada. On teada, et sõnumis nõutud laen tuleb viivitamatult tagastada ja seetõttu peaksite ennast ise planeerima, kas Teil on võimalik seda tüüpi finantskohustusi tagasi maksta. Laenuandjale langeva suure riski tõttu on laenud vahemikus 50 kuni 1000 eurot ning see laenusumma tuleb intressiga tagasi maksta 15 päeva kuni kuus kuud. Lisaks lepivad mõned laenuandjad kokku, et nad tulevad tarbijatele ja pakuvad laenu teatud päevadel. Näiteks, kui teie palgapäev on 4 päeva, on mõned laenuandjad valmis raha 4 päeva jooksul laenama. Seetõttu soovitame võrrelda erinevate laenuteenuste pakkujate pakutavaid tingimusi. Lihtsaim viis seda teha on tasuta online laenukalkulaatori tegemine.

SMS-laenud Hoolimata asjaolust, et kõigil kiirlaenuteenuse pakkujatel, nimelt SMS-laenudel, on laenu saamiseks erinevad tingimused, on tavaliselt vaja täita mõned põhipunktid. Esimene ja kõige loogilisem punkt on omada isiklikku pangakontot, sest kui see poleks olemas, siis ei oleks teil võimalust raha, mida te taotlesite. Teine loogiline tingimus on, et olete täiskasvanu ja Eesti Vabariigi kodanik või teil on vähemalt elamisluba. Võib-olla polnud teil varem võlgnevusi võlgade tasumisel või maksmisel (Krediidiinfo registrist saadud teave).

Nõuete puudumise tõttu karmistati tingimusi ja loodetavasti kaotasid paljud vale laenud. SMS-laenude saamise esimestel päevadel oli juhtumeid, kus otsustati lisada ebapiisavas seisukorras jookide ostmiseks lisaraha ja kulutada raha baaris või klubis. Hommikul või paar päeva pärast selge ja kaine seisundi saavutamist avastati krediidi koormus. Kuid kuna raha oli juba kulutatud ja krediidi kirjet ei olnud võimalik tühistada, sest raha ei laekunud teie kontole, kuid saite ja kulutati, nõustusite lepingu tingimustega.

Üldisemalt, SMS-laenude puhul loodi see uut tüüpi laen tänu infotehnoloogia kiirele arengule. Laenu saate kiiresti ja 24 tundi ööpäevas. Te ei pea enam ootama panga laenuvõtjate pikki järjekordi, sest kõik toimub sõnumi saatmisega. Kõigepealt ei pea te ennast ise kontrollima ega tuvastama. Te peate ennast identifitseerima iga laenuandja, panga või muu finantsasutusega ja vähemalt üks kord. Kui olete finantsasutustega tutvunud, saate raha võtta ja laenata ilma ennast tuvastamata ja see on uskumatult lihtne.

Raportis nõutud laenude halva maine tõttu oli see esimestel aastatel raskem saada. Tänaseks on paljud institutsioonid, kes pakuvad ainult SMS-krediiti, loonud suuremaid asutusi, mis pakuvad erinevaid laene ja rahalist toetust. Kinnisvaraturul on laene ja isegi autoliising. See võib olla üks märke sellest, et SMS-laenuturg on Eestis endiselt olemas ning tänu kõrgetele intressimääradele võivad ettevõtted kiiresti kasvada ja laieneda uutesse päritoluriikidesse.

Kiirlaen

SMS-laenu abil saate kindlalt öelda, et tegemist on kiire laenuga. Selle peamiseks põhjuseks on see, et laenu on võimalik saada ilma kodust lahkumata või isegi mõne pangatöötajaga helistamata ja konsulteerimata. Te ei pea külastama ühtegi krediidiasutust, kui teil on juba olemas koostööleping konkreetse laenuandjaga ja olete esitanud oma isiklikud andmed. Seega võib öelda, et kui isik võtab lühiajalist laenu, jääb ta selle ettevõtte kliendiks kogu ülejäänud elu. Taotletud üüriintressimäär tagab, et isik ei maksa esimesel palgapäeval võetud kohustusi ja mõnikord sunnib isegi kõige lootusetumalt uut laenu võtma. Seega kasutatakse uusi laene vanade ja kasvanud laenude tasumiseks. Kõige huvitavam on aga see, et kui üks kiire laen on organisatsioonilt juba võetud, ei takista see teilt teist laenu üheltki teiselt organisatsioonilt, mis tegeleb kiire laenuga. Sellepärast ei tohiks te saada laenuvõtmisest sõltuvust ning enne laenu väljavõtmist peaksite hoolikalt mõtlema ja kas te peate pakutud intressiga kõige kallima laenu võtma. Kui viivitamatuid kulutusi ei ole vaja teha, tuleb laenamine peatada. Vähemalt on see kõige mõistlikum lahendus.

Paljud meist arvavad, et SMS-krediidi saamine on väga lihtne, sest see saadab ainult ühe sõnumi. Kahjuks või õnneks see nii ei ole. SMS-laenude puhul on see tavaline laenukoormus, nagu iga teine ​​laen. Kuna finantsprobleemid võivad kergesti tekkida, ei taha ükski ettevõte oma raha riskida. See on põhjus, miks te olete testitud või vähemalt üritate ennast kõige paremini ära kasutada. Praegu ei ole enam haruldasi juhtumeid, kui isik saab SMS-laenu taotlemisel negatiivse vastuse. Kõige tavalisem ja levinum põhjus, miks inimene saab negatiivse vastuse, on see, et ta ei saa formaalselt mingit sissetulekut. Kuigi inimene võib olla must või tööl ebaseaduslik tegevus ja seega kontrollib end väga hästi oma igapäevatöös, ei peeta seda sissetulekuks, sest sellest ei võeta maha ühtegi maksu. Tõenäoliselt ei ole teil töölepingut ega mingit garantiid, et teie töö on järgmisel kuul saadaval, kui peate osa laenust tagasi maksma eelmises pakkumises nimetatud töökohtade vastu.

Teave

SMS-laenajad otsivad linna võlanõustajatelt abi